REIT niczym bankowa lokata ze stałą stopą zwrotu (Gazeta Prawna, 29.08.2016)

Inwestorzy indywidualni będą mogli lokować pieniądze w nieruchomości komercyjne. Trwają prace nad specjalną ustawą, która ukonstytuuje tego typu działalność - informuje "Gazeta Prawna".

Najbardziej zyskowne REIT-y gwarantują nawet 11-proc. stopę dywidendy w ciągu roku. W USA, gdzie ta forma inwestowania jest najbardziej rozpowszechniona, są REIT-y które wypłacają dywidendę nawet w cyklach miesięcznych - czytamy w "Gazecie Prawnej".

W Polsce o REIT-ach zrobiło się głośno podczas prezentacji programu budowy polskiego kapitału autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. 

Gazeta Prawna zauważa, że w klasycznym modelu REIT (spółki akcyjnej) funkcjonuje REINO Dywidenda Plus. "Choć nie mamy jeszcze prawa, na podstawie którego taka forma inwestowania mogłaby działać, RDP określiło jasno model swojego działania we własnym statucie. I na przykładzie tej firmy można pokazać, jak REIT może już dziś funkcjonować na polskim rynku - czytamy w "Gazecie Prawnej".

REINO Dywidenda Plus deklaruje roczną stopę zwrotu na poziomie 5 proc. z kapitału i przeznaczanie na wypłatę 90 proc. rocznego zysku. Spółka jest w przededniu oferty publicznej, po której zadebiutuje naGPW.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się