REINO Dywidenda Plus w drodze po 300 mln zł (#PROSTOzPARKIETU)

Prezes REINO Dywidenda Plus Radosław Świątkowski w rozmowie z dziennikarzem "Parkietu" przybliżył działanie REIT-ów, a także wyjaśnił jakie warunki muszą zostać spełnione, by rynek wehikułów inwestycyjnych rozwinął się w Polsce. 
- Przede wszystkim muszą zostać wprowadzone regulacje zwalniające REIT-y z podatku dochodowego po spełnieniu określonych warunków. Prace nad tym trwają. Na wprowadzeniu tych zmian skorzystają przede wszystkim akcjonariusze REINO Dywidenda Plus. Biorąc udział w IPO, inwestorzy lokują w akcje spółki, która nie jest zwolniona z podatku dochodowego, a mimo to jest w stanie wypłacać w formie dywidendy 5 proc. zainwestowanego kapitału rocznie. Wprowadzenie zmian w przepisach oznacza, że zyskowność inwestycji zwiększy się o 20 proc., a to powinno się przełożyć na wzrost wyceny akcji- podkreślił w rozmowie w programie #PROSTOzPARKIETU Radosław Świątkowski.
Prezes REINO Dywidenda Plus powiedział, że podczas road show oferta spotkała dużym zainteresowaniem funduszy emerytalnych i towarzystw - Zarządzający widzą duży potencjał spółki w zakresie wzrostu rynkowej wartości aktywów w portfelu – bo inwestujemy dobrze i po rozsądnej cenie. Ponadto prace nad zmianami w przepisach podatkowych są zaawansowane i regulacje powinny zostać wprowadzone niebawem, co da naszym akcjonariuszom premię - wyjaśnił Radosław Świątkowski.

OBEJRZYJ CAŁY WYWIADNasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się