Większy udział polskich pieniędzy w inwestycjach pod najem - Gazeta Prawna

Ministerstwo Finansów zaczęło prace nad przepisami, które mają umożliwić rozwój REIT-ów – informuje "Gazeta Prawna". Nowe regulacje mają dotyczyć spółek publicznych, w których wyeliminowane byłoby podwójne opodatkowanie dochodów i przychodów związanych z najmem nieruchomości. Z opodatkowania zwolnione byłyby m.in. dochody z ich najmu i sprzedaży.

Wierzymy, że odpowiednie przepisy zostaną wprowadzone. Chcemy mieć w tym istotny udział, w szczególności przecierając szlaki z REINO Dywidenda Plus – mówi na łamach "Gazety Prawnej" prezes Radosław Świątkowski, twórca pierwszego REIT-a, który zadebiutuje na GPW.

Ministerstwo Finansów nie podaje, jakie warunki musiałby spełniać spółki, aby skorzystać z ulg. "Gazeta Prawna "przypomina, że standardowo na świecie jest to możliwe, o ile REIT, co roku oddaje akcjonariuszom nie mniej niż 85–90 proc. zysku netto.

Regularna wypłata dywidendy to jeden filarów strategii REINO Dywidenda Plus. Statut Spółki zakłada przeznaczanie 90 proc. zysku na dywidendę. W kwietniu 2016 roku REINO Dywidenda Plus po raz pierwszy w historii wypłacił swoim akcjonariuszom dywidendę w wysokości 100 proc. zysku wypracowanego w 2015 roku, czyli 5 procent zainwestowanego kapitału.

WIĘCEJ

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się